СЛОВО — Данашња зачала - Daily Bible reading - Ежедневные Евангельские чтения
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЛОВО — Данашња зачала - Daily Bible reading - Ежедневные Евангельские чтения

Форум Православних Хришћана намењен искључиво текстовима из Светог Писма који се читају на богослужењима
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  
Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
KalendarKalendar
МОЛИТВА ПРЕ ЧИТАЊА СВЕТОГ ПИСМА
Узасјај у срцима нашим, Човекољупче Господе, Твог богопознања нетрулежну светлост, и мисаоне наше отвори очи за разумевање јеванђелске проповеди Твоје, уметни у нас и страх блажених заповести Твојих, да бисмо, сатрвши све похоте телесне, духовно поживели, и благоугађајући Теби све мислили и чинили. Јер си Ти просвећење душа и тела наших, Христе Боже, и Теби славу узносимо, са Беспочетним Твојим Оцем и Свесветим, и Благим, и Животворним Твојим Духом, сада, и увек, и у векове векова. Амин.
Пяток сырныя седмицы (36-й по Пятидесятнице). ЦСл. Andrei11
Пяток сырныя седмицы (36-й по Пятидесятнице). ЦСл. Panagi10
MОЛИТВА ПОСЛЕ ЧИТАЊА СВЕТОГ ПИСМА
Слава Теби, Царе и Господе, Сине Бога живог, удостојившем ме недостојног Божанствена Твоја слова и глас Светог Јеванђеља Твога слушати; овим Твојим владичанским гласом укрепи ме да у покајању ноћ живота овог прођем, од сваког ме напада злобе видљивих и невидљивих непријатеља избављајући; јер си једини силан, и царујеш у векове. Амин.
Подржите нас
Zadnje teme
» Вторник шестый по Пасце. ЦСл.
Пяток сырныя седмицы (36-й по Пятидесятнице). ЦСл. Emptyod Марусєвіч Pon Jun 10, 2013 7:40 pm

» Понедельник шестый по Пасце. ЦСл.
Пяток сырныя седмицы (36-й по Пятидесятнице). ЦСл. Emptyod Марусєвіч Ned Jun 09, 2013 7:53 pm

» Неделя шестая по Пасце, о слепом. ЦСл.
Пяток сырныя седмицы (36-й по Пятидесятнице). ЦСл. Emptyod Марусєвіч Sub Jun 08, 2013 11:57 pm

» Суббота 5-я по Пасхе. ЦСл.
Пяток сырныя седмицы (36-й по Пятидесятнице). ЦСл. Emptyod Марусєвіч Sub Jun 08, 2013 3:11 pm

» Пяток 5-й по Пасце. ЦСл.
Пяток сырныя седмицы (36-й по Пятидесятнице). ЦСл. Emptyod Марусєвіч Čet Jun 06, 2013 7:22 pm

» Четверток 5-й по Пасце. ЦСл.
Пяток сырныя седмицы (36-й по Пятидесятнице). ЦСл. Emptyod Марусєвіч Sre Jun 05, 2013 7:05 pm

» Среда 5-я по Пасхе. Отдание праздника Преполовения Пятидесятницы. ЦСл.
Пяток сырныя седмицы (36-й по Пятидесятнице). ЦСл. Emptyod Марусєвіч Uto Jun 04, 2013 7:05 pm

» Вторник 5-й по Пасце. ЦСл.
Пяток сырныя седмицы (36-й по Пятидесятнице). ЦСл. Emptyod Марусєвіч Pon Jun 03, 2013 7:21 pm

statcounter

 

 Пяток сырныя седмицы (36-й по Пятидесятнице). ЦСл.

Ići dole 
AutorPoruka
Марусєвіч
Admin
Марусєвіч


Broj poruka : 1565
Points : 3066
Reputation : 10
Datum upisa : 02.12.2008

Пяток сырныя седмицы (36-й по Пятидесятнице). ЦСл. Empty
PočaljiNaslov: Пяток сырныя седмицы (36-й по Пятидесятнице). ЦСл.   Пяток сырныя седмицы (36-й по Пятидесятнице). ЦСл. EmptyČet Mar 14, 2013 9:03 pm

Пяток сырныя седмицы (36-й по Пятидесятнице)

На шестом часе: Зах. 8:7–17

Пророчества Захариина чтение.

Сице глаголет Господь Вседержитель: се Аз спасу люди Моя от земли восточныя, и от земли западныя. И введу их в землю их, и вселюся посреде Иерусалима, и будут Ми в люди, и Аз буду им в Бога во истине и в правде. Сице глаголет Господь Вседержитель: да укрепятся руце вас слышащих во днех сих словеса сия от уст пророческих, от негоже дне основася храм Господа Вседержителя, и церковь отнележе создася. Зане прежде дней онех мзда человеком не бе во успех, и мзда скотом не бяше, и исходящему и входящему не бе мира от печали, и послю вся человеки, коегождо на искренняго своего. И ныне не по днем онем прежним Аз сотворю останку людей сих, глаголет Господь Вседержитель. Но покажу мир: виноград даст плод свой, и земля даст жита своя, и небо даст росу свою, и наследити сотворю останкам людей Моих сих вся сия. И будет, яко бесте в клятве во языцех, доме Иудов и доме Израилев, тако спасу вы, и будете в благословении: дерзайте и укрепляйтеся руками вашими. Зане сице глаголет Господь Вседержитель: якоже помыслих озлобити вы, внегда прогневаша Мя отцы ваши, глаголет Господь Вседержитель, и не раскаяхся: Тако уставих, и умыслих во дни сия добро сотворити Иерусалиму, и дому Иудову: дерзайте. Сия словеса, яже сотворите, глаголите истину кийждо искреннему своему, истину и суд мирен судите во вратех ваших. И кийждо злобы искренняго своего не помышляйте в сердцах ваших, и клятвы лживыя не любите: зане вся сия возненавидех, глаголет Господь Вседержитель.

На вечерни: Зах. 8:19–23

Пророчества Захариина чтение.

Сице глаголет Господь Вседержитель: пост четвертый, и пост пятый, и пост седмый, и пост десятый, будут дому Иудову в радость, и в веселие, и в праздники благи: и возвеселитеся, и истину и мир возлюбите. Сице глаголет Господь Вседержитель: еще людие мнози приидут, и живущии во градех многих. И снидутся живущии в пяти градех во един град, глаголюще: грядим помолитися лицу Господню, и взыскати лице Господа Вседержителя: иду и аз. И приидут людие мнози, и языцы мнози взыскати лица Господа Вседержителя во Иерусалиме, и умолити лице Господне. Сице глаголет Господь Вседержитель: во оны дни имется десять мужей от всех племен языческих, и имутся за ризу мужа иудеанина, глаголюще: пойдем с тобою, зане слышахом, яко Бог с вами есть.
Nazad na vrh Ići dole
Марусєвіч
Admin
Марусєвіч


Broj poruka : 1565
Points : 3066
Reputation : 10
Datum upisa : 02.12.2008

Пяток сырныя седмицы (36-й по Пятидесятнице). ЦСл. Empty
PočaljiNaslov: Святитель Феофан Затворник. Мысли на каждый день года.   Пяток сырныя седмицы (36-й по Пятидесятнице). ЦСл. EmptyČet Mar 14, 2013 9:06 pm


«Я спасу вас, и вы будете благословением», – обещает Господь чрез пророка Захарию (Зах.8:13).
Но под каким условием? Под тем, если каждый будет говорить истину искреннему своему, если дела свои будут разбирать между собою праведно, если не будут злопамятствовать в сердце своем на ближнего своего, не будут любить лживых клятв, и полюбят мир и истину. Если исполнены будут эти условия, то, говорит Господь, «будут Моим народом, и Я буду их Богом, в истине и правде» (Зах.8:8), и распространится среди них благословение. Тогда услышат все сторонние и скажут: «пойдем к ним помолиться лицу Господню» (Зах.8:21), ибо слышали, что Господь с ними. «И будут приходить многия племена и сильные народы, чтобы взыскать Господа Саваофа» (Зах.8:22).
Так привлекала к Господу людей и народы высокая нравственная чистота первенствующих христиан. И всегда живущие по духу Христову без слова лучшие проповедники Христовы и самые убедительные апостолы христианства.
Nazad na vrh Ići dole
 
Пяток сырныя седмицы (36-й по Пятидесятнице). ЦСл.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Четверток сырныя седмицы (36-й по Пятидесятнице). ЦСл.
» Пяток Страстной Седмицы
» Пяток Светлой Седмицы. ЦСл.
» В пяток 3-я седмицы. ЦСл текст гражданским шрифтом
» В пяток 5-я седмицы. ЦСл текст гражданским шрифтом

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
СЛОВО — Данашња зачала - Daily Bible reading - Ежедневные Евангельские чтения :: Читања из Старог Завета :: Паримије - Недеља сиропусна и Велики пост :: Седмица сиропусна-
Skoči na: