СЛОВО — Данашња зачала - Daily Bible reading - Ежедневные Евангельские чтения
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЛОВО — Данашња зачала - Daily Bible reading - Ежедневные Евангельские чтения

Форум Православних Хришћана намењен искључиво текстовима из Светог Писма који се читају на богослужењима
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  
Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
KalendarKalendar
МОЛИТВА ПРЕ ЧИТАЊА СВЕТОГ ПИСМА
Узасјај у срцима нашим, Човекољупче Господе, Твог богопознања нетрулежну светлост, и мисаоне наше отвори очи за разумевање јеванђелске проповеди Твоје, уметни у нас и страх блажених заповести Твојих, да бисмо, сатрвши све похоте телесне, духовно поживели, и благоугађајући Теби све мислили и чинили. Јер си Ти просвећење душа и тела наших, Христе Боже, и Теби славу узносимо, са Беспочетним Твојим Оцем и Свесветим, и Благим, и Животворним Твојим Духом, сада, и увек, и у векове векова. Амин.
Во вторник 6-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом. Andrei11
Во вторник 6-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом. Panagi10
MОЛИТВА ПОСЛЕ ЧИТАЊА СВЕТОГ ПИСМА
Слава Теби, Царе и Господе, Сине Бога живог, удостојившем ме недостојног Божанствена Твоја слова и глас Светог Јеванђеља Твога слушати; овим Твојим владичанским гласом укрепи ме да у покајању ноћ живота овог прођем, од сваког ме напада злобе видљивих и невидљивих непријатеља избављајући; јер си једини силан, и царујеш у векове. Амин.
Подржите нас
Zadnje teme
» Вторник шестый по Пасце. ЦСл.
Во вторник 6-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом. Emptyod Марусєвіч Pon Jun 10, 2013 7:40 pm

» Понедельник шестый по Пасце. ЦСл.
Во вторник 6-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом. Emptyod Марусєвіч Ned Jun 09, 2013 7:53 pm

» Неделя шестая по Пасце, о слепом. ЦСл.
Во вторник 6-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом. Emptyod Марусєвіч Sub Jun 08, 2013 11:57 pm

» Суббота 5-я по Пасхе. ЦСл.
Во вторник 6-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом. Emptyod Марусєвіч Sub Jun 08, 2013 3:11 pm

» Пяток 5-й по Пасце. ЦСл.
Во вторник 6-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом. Emptyod Марусєвіч Čet Jun 06, 2013 7:22 pm

» Четверток 5-й по Пасце. ЦСл.
Во вторник 6-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом. Emptyod Марусєвіч Sre Jun 05, 2013 7:05 pm

» Среда 5-я по Пасхе. Отдание праздника Преполовения Пятидесятницы. ЦСл.
Во вторник 6-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом. Emptyod Марусєвіч Uto Jun 04, 2013 7:05 pm

» Вторник 5-й по Пасце. ЦСл.
Во вторник 6-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом. Emptyod Марусєвіч Pon Jun 03, 2013 7:21 pm

statcounter

 

 Во вторник 6-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом.

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Машенька

Машенька


Broj poruka : 540
Points : 1042
Reputation : 0
Datum upisa : 05.03.2011

Во вторник 6-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом. Empty
PočaljiNaslov: Во вторник 6-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом.   Во вторник 6-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом. EmptyPon Apr 11, 2011 8:51 pm

Во вторник 6-я седмицы Великаго Поста.

На 6-м часе:

Пророчества Исаиина чтение. [Глава 49, ст. 6 – 10.]

Тако глаголет Господь: се дах Тя в завет рода, во свет языком, еже быти Тебе во спасение, даже до последних земли. Тако глаголет Господь, избавивый Тя Бог Израилев: освятите уничижающаго душу свою, гнушаемаго от язык рабов княжеских: царие узрят Его, и востанут князи, и поклонятся Ему, Господа ради: яко верен есть Святый Израилев, и избрах Тя. Тако глаголет Господь: во время приятно послушах Тебе, и в день спасения помогох Ти, и сотворих Тя, и дах Тя в завет вечный языков, еже устроити землю, и наследити наследия пустыни, Глаголюща сущим во узах изыдите, и сущим во тьме, открыйтеся: на всех путех пастися будут, и на всех стезях пажить их. Не взалчут, ниже вжаждут, ниже поразит их зной, ниже солнце: но Милуяй их утешит их.

Во вторник вечера:

Бытия чтение. [Глава 31, ст. 3 – 16.]

Рече Господь ко Иакову: возвратися в землю отца твоего, и в род твой, и буду с тобою. Послав же Иаков, призва Лию и Рахиль на поле, идеже бяху стада. И рече им: вижду аз лице отца вашего, яко несть ко мне, якоже вчера и третияго дне: Бог же отца моего бе со мною. И вы сами весте, яко всею силою моею работах отцу вашему. Отец же ваш обиде мя, и измени мзду мою десяти агнцев: но не даде ему Бог зла сотворити мне. Аще сице речет: пестрыя будет твоя мзда: и родятся вся овцы пестрыя. аще же речет: белыя будет твоя мзда: и родятся вся овцы белыя. И отъя Бог вся скоты отца вашего, и даде я мне. И бысть егда зачинаху овцы во чреве приемлюще: и видех очима моима во сне: и се козлы и овны восходяще бяху на овцы и козы, беловатыя и пестрыя, и пепеловидныя пестрыя. И рече ми ангел Божий во сне: Иакове. аз же рех, что есть, И рече: воззри очима твоима, и виждь козлы и овны восходящия на овцы и козы белыя, и пестрыя, и пепеловидныя пестрыя: видех бо, елика тебе Лаван творит. Аз есмь Бог явивыйся тебе на месте Божии, идеже помазал Ми еси тамо столп, и обетовал Ми еси тамо обет: ныне убо востани и изыди от земли сея, и иди в землю рождения твоего, и буду с тобою. И отвещавше Рахиль и Лиа, рекосте ему: еда есть нам еще часть или наследие в дому отца нашего? Не яко ли чуждыя вменихомся ему? продаде бо нас, и снеде снедию сребро наше. Все богатство и слава, юже отъя Бог от отца нашего, нам будет и чадом нашим: ныне убо елика тебе рече Бог, твори.

Притчей чтение. [Глава 21, ст. 3 – 21.]

Сыне, творити праведная, и истинствовати, угодна Богу паче нежели жертв кровь. Велемудрый во укоризне дерзосерд: светило же нечестивых греси. Помышления тщаливаго во изобилии: и всяк нерадивый в лишении. Делаяй сокровища языком лживым, суетная гонит в сети смертныя. Всегубительство на нечестивыя устремляется: не хотят бо творити праведная. К стропотным стропотныя пути посылает Бог: чиста бо и права дела его. Лучше жити во угле непокровенном, нежели в повапленных с неправдою, и в храмине общей. Душа нечестиваго не помилуется ни от единаго от человеков. Тщету приемлющу невоздержному, коварнейший будет незлобивый: разумеваяй же мудрый приимет разум. Разумевает праведный сердца нечестивых, и уничтожает нечестивыя в злых. Иже затыкает ушеса своя, еже не послушати немощнаго, и той призовет, и не будет послушаяй его. Даяние тайно отвращает гневы, щадяй же даров воздвизает ярость крепкую. Веселие праведных творити суд: преподобный же нечист у злодеев. Муж заблуждаяй от пути правды, в сонмищи исполинов почиет. Муж скуден любит веселие, любяй же вино и елей не обогатится. отребие же праведнику беззаконник. Лучше жити в земли пусте, неже жити с женою сварливою, и язычною и гневливою. Сокровище вожделенно почиет во устех мудраго: безумнии же мужи пожирают е. Путь правды и милостыни обрящет живот и славу.
Nazad na vrh Ići dole
Марусєвіч
Admin
Марусєвіч


Broj poruka : 1565
Points : 3066
Reputation : 10
Datum upisa : 02.12.2008

Во вторник 6-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом. Empty
PočaljiNaslov: Святитель Феофан Затворник. Мысли на каждый день года.   Во вторник 6-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом. EmptyPon Apr 22, 2013 7:15 pm

Святитель Феофан Затворник. Мысли на каждый день года.

«Кто затыкает ухо свое от вопля бедного, тот и сам будет вопить, – и не будет услышан» (Притч.21:13).

А мы часто дивимся, отчего Бог не слушает молитв наших? Вот и причина! Оттого, что бывали, верно, случаи, когда мы затыкали уши свои от речей, которыми умаливал нас нуждающийся; вот и нас не слышит Господь. Но это еще не велико горе, если не слышится молитва о чем-либо временном, а вот горе, если не станет Господь слушать нас, когда начнем молиться Ему об отпущении грехов наших. А не станет, если вопль к Нему тех, которые презренны нами, сильнее молитв наших. Надо поспешить отвратить эту крайнюю беду по примеру Закхея, которому за его мудрые решения сказал Господь: «ныне пришло спасение дому сему» (Лк.19:9).
Nazad na vrh Ići dole
 
Во вторник 6-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Во вторник 5-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом.
» В субботу 4-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом.
» В четверток 6-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом.
» Неделя 4-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом.
» В субботу 5-я седмицы Великаго Поста. ЦСл текст гражданским шрифтом.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
СЛОВО — Данашња зачала - Daily Bible reading - Ежедневные Евангельские чтения :: Читања из Старог Завета :: Паримије - Недеља сиропусна и Велики пост :: Седмица шеста Великог Поста-
Skoči na: