СЛОВО — Данашња зачала - Daily Bible reading - Ежедневные Евангельские чтения
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЛОВО — Данашња зачала - Daily Bible reading - Ежедневные Евангельские чтения

Форум Православних Хришћана намењен искључиво текстовима из Светог Писма који се читају на богослужењима
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  
Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
KalendarKalendar
МОЛИТВА ПРЕ ЧИТАЊА СВЕТОГ ПИСМА
Узасјај у срцима нашим, Човекољупче Господе, Твог богопознања нетрулежну светлост, и мисаоне наше отвори очи за разумевање јеванђелске проповеди Твоје, уметни у нас и страх блажених заповести Твојих, да бисмо, сатрвши све похоте телесне, духовно поживели, и благоугађајући Теби све мислили и чинили. Јер си Ти просвећење душа и тела наших, Христе Боже, и Теби славу узносимо, са Беспочетним Твојим Оцем и Свесветим, и Благим, и Животворним Твојим Духом, сада, и увек, и у векове векова. Амин.
24.6. (7.7.) - Рождество честного славного Пророка, Предтечи и Крестителя Господня Иоанна. Andrei11
24.6. (7.7.) - Рождество честного славного Пророка, Предтечи и Крестителя Господня Иоанна. Panagi10
MОЛИТВА ПОСЛЕ ЧИТАЊА СВЕТОГ ПИСМА
Слава Теби, Царе и Господе, Сине Бога живог, удостојившем ме недостојног Божанствена Твоја слова и глас Светог Јеванђеља Твога слушати; овим Твојим владичанским гласом укрепи ме да у покајању ноћ живота овог прођем, од сваког ме напада злобе видљивих и невидљивих непријатеља избављајући; јер си једини силан, и царујеш у векове. Амин.
Подржите нас
Zadnje teme
» Вторник шестый по Пасце. ЦСл.
24.6. (7.7.) - Рождество честного славного Пророка, Предтечи и Крестителя Господня Иоанна. Emptyod Марусєвіч Pon Jun 10, 2013 7:40 pm

» Понедельник шестый по Пасце. ЦСл.
24.6. (7.7.) - Рождество честного славного Пророка, Предтечи и Крестителя Господня Иоанна. Emptyod Марусєвіч Ned Jun 09, 2013 7:53 pm

» Неделя шестая по Пасце, о слепом. ЦСл.
24.6. (7.7.) - Рождество честного славного Пророка, Предтечи и Крестителя Господня Иоанна. Emptyod Марусєвіч Sub Jun 08, 2013 11:57 pm

» Суббота 5-я по Пасхе. ЦСл.
24.6. (7.7.) - Рождество честного славного Пророка, Предтечи и Крестителя Господня Иоанна. Emptyod Марусєвіч Sub Jun 08, 2013 3:11 pm

» Пяток 5-й по Пасце. ЦСл.
24.6. (7.7.) - Рождество честного славного Пророка, Предтечи и Крестителя Господня Иоанна. Emptyod Марусєвіч Čet Jun 06, 2013 7:22 pm

» Четверток 5-й по Пасце. ЦСл.
24.6. (7.7.) - Рождество честного славного Пророка, Предтечи и Крестителя Господня Иоанна. Emptyod Марусєвіч Sre Jun 05, 2013 7:05 pm

» Среда 5-я по Пасхе. Отдание праздника Преполовения Пятидесятницы. ЦСл.
24.6. (7.7.) - Рождество честного славного Пророка, Предтечи и Крестителя Господня Иоанна. Emptyod Марусєвіч Uto Jun 04, 2013 7:05 pm

» Вторник 5-й по Пасце. ЦСл.
24.6. (7.7.) - Рождество честного славного Пророка, Предтечи и Крестителя Господня Иоанна. Emptyod Марусєвіч Pon Jun 03, 2013 7:21 pm

statcounter

 

 24.6. (7.7.) - Рождество честного славного Пророка, Предтечи и Крестителя Господня Иоанна.

Ići dole 
AutorPoruka
Машенька

Машенька


Broj poruka : 540
Points : 1042
Reputation : 0
Datum upisa : 05.03.2011

24.6. (7.7.) - Рождество честного славного Пророка, Предтечи и Крестителя Господня Иоанна. Empty
PočaljiNaslov: 24.6. (7.7.) - Рождество честного славного Пророка, Предтечи и Крестителя Господня Иоанна.   24.6. (7.7.) - Рождество честного славного Пророка, Предтечи и Крестителя Господня Иоанна. EmptySre Jul 06, 2011 9:51 pm

Рождество честного славного Пророка, Предтечи и Крестителя Господня Иоанна

Быт 17:15–17,19; 18:11–14; 21:1–2, 4–8.

Рече Бог Аврааму: а Сару жену своју не зови је више Сàра него нека јој буде име Сáрра. И ја ћу је благословити, и даћу ти сина од ње; благословићу је, и биће мати многим народима, и цареви народима изаћи ће од ње. Тада паде Авраам ничице, и насмија се говорећи у срцу својем: еда ће се човјеку од сто година родити син? и и? еда ће жена од деведесет година родити? И Авраам рече Богу: нека жив буде Исмаило пред тобом! И рече Бог: заиста Сарра жена твоја родиће ти сина, и надјећеш му име Исак; и поставићу завјет свој с њим да буде завјет вјечан сјемену његову након њега. А Авраам и Сарра бијаху стари и временити, и у Сарре бјеше престало што бива у жена. Зато се насмија Сарра у себи говорећи: пошто сам остарјела, сад ли ће ми доћи радост? а и господар ми је стар. Тада рече Господ Аврааму: што се смије Сарра говорећи: истина ли је да ћу родити кад сам остарјела? Има ли што тешко Господу? До године у ово доба опет ћу доћи к теби, а Сарра ће имати сина. И Господ походи у, као што бјеше рекао, и учини Господ и као што бјеше казао. Јер затрудње и роди Сарра Аврааму сина у старости његовој у исто вријеме кад каза Господ. И обреза Авраам сина својега Исака кад би од осам дана, као што му заповједи Бог. А Аврааму бјеше сто година кад му се роди син Исак. А Сарра рече: Бог ми учини смијех; ко год чује, смијаће ми се. И рече: ко би рекао Аврааму да ће Сарра дојити дјецу? ипак му родих сина у старости његовој. А кад дијете дорасте да се одбије од дојке, учини Авраам велику гозбу онај дан кад одбише Исака од дојке.Рече Бог Аврааму: Сара жена твоя не наречется имя ей Сара, но Сарра будет имя ей. Благословлю же ю, и дам тебе от нея чадо и благословлю е, и будет во языки, и царие язык от него изыдут. И паде Аврам на лице своем, и рече в мысли своей: аще столетну родится сын? и Сарра девятьдесят лет сущи, родит? Рече же Бог Аврааму: ей, се Сарра жена твоя родит тебе сына, и наречеши имя ему Исаак. И положу завет мой к нему, в завет вечен. Авраам же и Сарра престаревшася во днех. Возсмея же ся Сарра в себе глаголющи: не у ми бысть даже до ныне, господин же мой стар. И рече Господь Бог Аврааму: что яко возсмеяся Сарра в себе, глаголющи, убо воистинну ли рожду? аз же состарехся? еда не возможет от Бога всяк глагол? И Господь Бог посети Сарру, якоже глагола: И заченши роди Аврааму сына в старости, якоже глагола ему Господь Бог. Обреза же его в день осмый, якоже заповеда ему Господь Бог. И Авраам бяше лет ста, егда бысть ему Исаак сын его. Рече же Сарра: смех ми сотвори Господь Бог. Иже бо аще услышит, срадуется мне. И рече: кто возвестит Аврааму, яко сосцами питает отроча Сарра, яко родих отроча в старости моей, И возрасте отроча, и преста сосцами питатися. И сотвори Авраам учреждение велие, воньже день отдоися Исаак сын его.

Суд 13:2–8, 13–14, 17–18, 21.


У дане оне, бијаше један човјек од Сараје од племена синова Дановијех, по имену Маноје, и жена му бјеше нероткиња, и не рађаше. Тој жени јави се анђео Господњи и рече јој: гле, ти си сад нероткиња, и нијеси рађала; али ћеш затрудњети и родићеш сина. Него сада чувај се да не пијеш вина ни силовита пића, и да не једеш ништа нечисто. Јер гле, затрудњећеш, и родићеш сина, и бритва да не пријеђе по његовој глави, јер ће дијете бити назиреј Божји од утробе материне, и он ће почети избављати Израиља из руку Филистејских. И жена дође и рече мужу својему говорећи: човјек Божји дође к мени, и лице му бијаше као лице анђела Божијега, врло страшно; али га не запитах одакле је, нити ми он каза својега имена. Него ми рече: гле, ти ћеш затрудњети, и родићеш сина; зато сада не пиј вина ни силовита пића и не једи ништа нечисто; јер ће дијете бити назиреј Божји од утробе материне па до смрти. Тада се Маноје помоли Господу и рече: о Господе! нека опет дође к нама човјек Божји, којега си слао, да нас научи шта ћемо чинити с дјететом, кад се роди.А анђео Господњи рече Маноју: жена нека се чува од свега што сам јој казао. Нека не једе ништа што долази с винове лозе, и вина ни силовита пића нека не пије, и ништа нечисто нека не једе. Што сам јој заповједио све нека држи.Опет рече Маноје анђелу Господњему: како ти је име? да ти захвалимо кад се збуде што си рекао. А анђео Господњи одговори му: што питаш за име моје? Чудно је. И анђео се Господњи не јави више Маноју ни жени његовој. Тада Маноје разумје да је анђео Господњи.
Во дни оны, бысть муж от колена Данова, и имя ему Маное, и жена его неплоды, и не раждаше. И явися ангел Господень к жене, и рече к ней: се ты неплоды, и во чреве приимеши, и родиши сына. И ныне сохранися, не пий вина и сикера, и не яждь всяко нечисто: зане се ты во чреве приимеши, и родиши сына: и железо не взыдет на главу его, яко освященно Богу будет отроча из чрева. И прииде жена, и рече мужу своему, глаголющи: яко человек Божий прииде ко мне и видение его, яко видение ангела Божия светло зело. И рече: се во чреве приимеши, и родиши сына: и ныне не пий вина и сикера, и не яждь всяко нечисто: яко освященно Богу будет отроча из чрева, даже до дне смерти его. И помолися Маное Богу, и рече: ко мне Господи, человек Божий, егоже послал еси к нам, да приидет убо, и просветит нас, что сотворим отрочати раждающемуся? Прииде же ангел к Маною, и рече: от всех ихже рекох жене твоей да сохранится, елика исходят от винограда, да не яст: и вина и сикера да не пиет. И рече Маное ко ангелу Господню: что имя твое? да егда приидет глагол твой, прославим тя. И рече ему ангел Господень: вскую ты вопрошаеши имене моего? и то есть чудно. И не приложи ктому ангел Господень явитися к Маною и жене его.

Ис 40:1–3, 9; 41:17–18; 45:8; 48:20–21; 54:1

Тако говори Господ: Тјешите, тјешите народ мој, говори Бог ваш, Говорите Јерусалиму љубазно, и јављајте му да се навршио рок његов, да му се безакоње опростило, јер је примио из руке Господње двојином за све гријехе своје. Глас је некога који виче: приправите у пустињи пут Господњи, поравните у пустоши стазу Богу нашему. Изиди на високу гору, Сионе, који јављаш добре гласе; подигни силно глас свој, Јерусалиме, који јављаш добре гласе; подигни, не бој се. Кажи градовима Јудинијем: ево Бога вашега. Росите, небеса, озго, и облаци нека капљу правдом, нека се отвори земља и нека роди спасењем и заједно нека узрасте правда; ја Господ створих то. Изидите из Вавилона, бјежите од Хајдејаца; гласно пјевајући објављујте, казујте, разглашујте до крајева земаљских; реците: избави Господ слугу својега Јакова. Неће ожедњети кад их поведе преко пустиње; воду из стијене точиће им, јер ће расцијепити камен и потећи ће вода. Весели се, нероткињо која не рађаш, запјевај и покликни ти, која не трпиш мука од порођаја, јер пуста има више дјеце него ли она која има мужа, вели Господ.Тако глаголет Господь: утешайте, утешайте люди моя, глаголет Бог, Священницы глаголите в сердцы Иерусалиму, умолите его, яко умножися смирение его: разрешися бо грех его, яко прият из руки Господни сугуба согрешения своя. Глас вопиющаго в пустыни: уготовайте путь Господень, правы творите стези Богу нашему. На гору высоку взыди, благовествуяй Сиону, возвышай крепостию глас свой, благовествуяй Иерусалиму. Вознесите, не бойтеся: Аз Господь Бог, Аз услышу убогих Израилев, и не оставлю тех. Но отверзу от гор реки, и посреде поля источники, сотворю пустыню в луг, и жаждущую землю во источники водныя. Да возвеселится небо свыше, и облацы да кропят правду: да возсияет земля, и да прозябнет милость, и правда да возсияет вкупе. Глас веселия возвестите, и услышано да будет, возвестите даже до конец земли. Глаголите, яко избави Господь раба Своего Иакова: и аще вжаждут в пустыни, источит им воду из камене. Возвеселися неплоды не раждающая, расторгни и возопий не болевшая, яко многа чада пустыя паче, нежели имущия мужа.
Nazad na vrh Ići dole
 
24.6. (7.7.) - Рождество честного славного Пророка, Предтечи и Крестителя Господня Иоанна.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» 24.6. (7.7.) - Рождество честного славного Пророка, Предтечи и Крестителя Господня Иоанна. ЦСл.
» 24.6. (7.7.) - Рождество честного славного Пророка, Предтечи и Крестителя Господня Иоанна.
» 29.8. (11.9.) - Усекновение главы Пророка, Предтечи и Крестителя Господня Иоанна
» 29.8. (11.9.) - Усекновение главы Пророка, Предтечи и Крестителя Господня Иоанна. ЦСл.
» Собор Предтечи и Крестителя Господня Иоанна. ЦСл.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
СЛОВО — Данашња зачала - Daily Bible reading - Ежедневные Евангельские чтения :: Читања из Старог Завета :: Паримије празничне-
Skoči na: